N E W S L E T T E R
logo final white2
instagram facebook linkedin youtube 

ROZSAH & SILA ČLENKU pre tvoje aktivity (časť I.)

Dobre fungujúci členok vo všetkých smeroch pohybu a s existujúcou silou, je jedným zo základných kameňov nielen funkčnej končatiny, ale celého pohybového reťazca. Už vieme, že jeden chybný článok v sústave môže ľahko ovplyvniť niekoľko ďalších, v prípade členku je to často koleno alebo bedrová oblasť. Situácia sa samozrejme môže i otočiť.
BeFunky-collage
V tomto seriáli si postupne rozoberieme práve úlohu členka a jeho pohybových vlastností, aké smery pohybu sú pre členok vyhovujúce, pričom v prvej časti sa pozrieme na prvý z nich - plantárnu flexiu.

Aký je to druh pohybu, pri akých cvikoch ho využijeme, prečo je dôležitý pre všetkých bežcov či špintérov, ale aj ostatných, ktorým na vlastnom tele záleží - to všetko si môžete vypočuť a pozrieť po kliknutí na nasledujúce video :
snapshot1

Spoznávajte nové miesta a trénujte so mnou kdekoľvek

Teším sa, že môžem s vami nový rok 2020 odštartovať aj pozvaním na jarný AKTÍVNY POBYT, ktorý sa uskutoční počas májového víkendu 22. - 24.5.2020 v čarovnom prostredí jazera Balaton /Balatonfüred/, kde budete mať možnosť spoznať a vyskúšať môj tréningový systém pre vonkajšie a vnútorné podmienky, a ktorý si následne budete môcť osvojiť aj do tých vlastných.
Pobyt je vhodný pre všetky vekové kategórie a obe pohlavia - obzvlášť vhodný je však pre tých, ktorí hľadajú viac individuálny prístup a preto sú vítané všetky pohybové úrovne, čím by som rada pozvala aj všetkých starších cvičencov. Pobyt sa uskutoční pri min. počte 10 a max. počte 12 účastníkov.

Kondično-zdravotný fitness víkend na Balatone

Kondično-zdravotný fitness víkend na Balatone
Poďte so mnou na zdravotne-kondičný fitness pobyt zameraný na tréningy, ktoré vás naučia, ako si zakomponovať cvičenie aj do svojich domácich podmienok a priniesť si tak koncept FIT-NESS kdekoľvek sa momentálne nachádzate.
Viac info tu
Ak si zmeškal posledné články na blogu, tu sa k nim rýchlo dostaneš:

Tréning & zimné športy

Mnohí v mojom blízkom či širokom okolí sú fanúšikmi zimných športov ako je lyžovanie, snowboardovanie či korčuľovanie. Ja do tejto skupiny patrím tiež a často sa žiaľ stretávam so situáciou, kedy mnohí rekreační lyžiari nevykonávajú takmer žiadnu tréningovú činnosť v podobe silového, funkčného či iného kondičného tréningu. Mnohí si možno poviete, že to nie je potrebné alebo že sa vám …
Tréning & zimné športy

Stabilita pre vrch aj spodok

Stabilita pre vrch aj spodok
Stabilita stredu tela je o schopnosti kontrolovať pozíciu a pohyb stredu tela. Čím väčšiu mieru stability v tejto oblasti vieme nadobudnúť, o to lepšie vieme kontrolovať jej pozíciu a pohyb aj pri kontakte s externou silou, pri pohybe dolných končatín ako aj pri prenose síl pozdĺž celého kinetického (pohybového) reťazca. Čo to v praxi znamená ? Pohyb jednej časti tela …


Veľa podnetných pohybových zážitkov
praje
-Andrea-
Azuro Republic _ Men's Stone Bracelet
logo final white2