N E W S L E T T E R
logo final white2
instagram facebook linkedin youtube 

NÓRSKY PRÍSTUP K ŠPORTU A POHYBU DETÍ – KEDY SA NA SLOVENSKU INŠPIRUJEME ?

Posledné obdobie sa na Slovensku rieši aktívnejšia podpora voľnočasových aktivít pre deti a mládež zo strany štátu, vrátane oblasti pohybu a športu. Po dlhej dobe sa teda nedebatuje len o vrcholovom športe, ale o športe všetkých detí na Slovensku. Mnohí poukazujú na Nórsko ako vzor pre ich úspechy na vrcholových podujatiach, v skutočnosti by však mali byť vzorom pre podporu športu širokej populácie, najmä detí a mládeže.
1640003
Podľa štúdie Univerzity v Severnej Dakote z roku 2016 sa nórske deti dostali na štvrtú priečku z 50 krajín z hľadiska aeróbnej fyzickej zdatnosti. Ako je to možné ? Čo robí táto krajina inak ako všetky ostatné ? Ako je možné, že Nórsko, populačne rovnako veľká krajina ako Slovensko, sa pravidelne nachádza na popredných medailových priečkach na OH ? Je to iba otázkou financií alebo je za tým omnoho viac ?

Slovenský systém podpory športu bol zatiaľ vždy takmer výhradne len o tom vrcholovom. Ak správne nestavíme pravidlá pre dotovanie voľnočasových aktivít, máme možnosť konečne urobiť niečo pre športovanie všetkých detí. S ohľadom na pandémiu a dlhodobý úpadok zdravia našich detí je na to najvyšší čas. Konečne by sa začali hýbať deti bez ohľadu na finančné či sociálne zázemie svojich rodičov. Ako ukazuje príbeh Nórska, je to podpora športu širokej populácie, ktorá nakoniec prináša aj svetové výsledky. A je to logické, pretože len tak sa darí objavovať všetky talenty a vytvárať širokú základňu aj pre vrcholový šport.

TRÉNUJTE SO MNOU KDEKOĽVEK

1. SCHOOL FITNESS / Kondičné tréningy pre deti na školách

Od septembra 2022 organizujem na vybraných školách v Bratislave a okolí detské pohybové krúžky, ktorých cieľom bude deťom priblížiť a naučiť ich základné pohybové vzory potrebné pre ich zdravý fyzický rozvoj a to cez zážitok, hru a rôznorodé pohybové zručnosti tak, aby boli neskôr adaptované na náročnejšie pohybové úlohy ako aj neskoršie potenciálne pôsobenie v konkrétnych športových zameraniach.

Pre ukážku tréningu klikni na obrázok tu:
1655797841255
Krúžok je vhodný pre všetky deti vo veku od 6 – 11r., t.j. pre deti I. stupňa ZŠ, kedy je pre ne z hľadiska pohybu prioritný všeobecný pohybový rozvoj bez špecializácie na konkrétny šport, so zameraním na:
  • posilnenie emočnej väzby k pohybu
  • zvyšovanie pohybovej gramotnosti u všetkých detí bez rozdielu talentu
  • tímovú spoluprácu, súdržnosť, empatiu a zdravú súťaživosť
Chýba na vašej škole v čase ŠKD obdobný pohybový krúžok pre I. stupeň ? Ak by ste ho radi videli na škole vašich detí, prosím, kontaktujte ma na andrea@anywhereworkouts.sk

2. CORPORATE FITNESS / Firemné tréningy

Well-being, fyzická a psychická pohoda vo firemnej kultúre sa posledné roky stáva pre mnohé spoločnosti jednou z hlavných priorít osobného nastavenia svojich zamestnancov. Pretože iba oddýchnutí, fyzicky a psychicky zdraví jedinci nastavujú správne zrkadlo v zmysle produktivity, efektívnosti a tímového ducha spoločnosti.

Koncept Anywhere Workouts prináša do firiem formu cvičenia, ktorej cieľom je zakomponovať pohyb do pracovného dňa a to prostredníctvom tréningov zameraných na rozvoj mobility, stability, sily & svalového tonusu. Tréningy tohto typu prinesú vám a vašim zamestnancom benefity v podobe kvalitného fyzického cvičenia v menšom kolektíve kolegov, znovunadobudnutú energiu a skvelý pocit zo seba samého.

Ste súčasťou firmy a radi by ste tento aktívny benefit priniesli do vášho prostredia ? Aké možnosti spolupráce a alternatívy tento program ponúka ?

3. OSOBNÉ TRÉNINGY / Fyzio Klinik

logo
Od septembra 2022 začínam spolupracovať s Fyzio Klinik, kde budem poskytovať osobné tréningy v rámci funkčného centra Fyzio Fitness.

Tréningy budú zamerané na funkčné, zdravotné a silové cvičenia a preto obzvlášť vhodné pre tých z vás, ktorí ste prekonali rôzne pohybové ťažkosti, absolvujete alebo ste po absolvovaní rehabilitácií a radi by ste získali komplexný prístup.

Tréningy si budete môcť rezervovať priamo cez recepciu Fyzio Klinik alebo aj cezo mňa na andrea@anywhereworkouts.sk.

4. AKTÍVNE POBYTY / TEAMBUILDINGY

Anywhere Workouts okrem pravidelného well-being firemného servisu v podobe malých skupinových in-house tréningov, prináša firmám aj aktívne zameraný teambuilding vo forme pobytu v krásnom kúpeľnom areáli Medical Spa Cerveny Klastor Smerdzonka.
x_DSC6016-4-5
Kondične zameraný teambuilding je vhodnou možnosťou pre tých, ktorí by radi svojim zamestnancom poskytli nielen potrebný oddych v prírode, ale aj pohybový zážitok, ktorý im ukáže návod, ako cvičenie a koncept FIT-NESS zaradiť do akýchkoľvek podmienok.

Taktiež je to možnosť, ako si vyskúšať nielen samotné cvičenie, ale aj rôzne pohybové a kondične zamerané hry, ktorých cieľom je budovať nielen pohybové zručnosti, ale aj vzájomný teamwork, rozhodovacie schopnosti, taktiku či stratégiu.

Aktivity v OZ Rodičia

RDC2020_logo
Ak vás zaujíma téma podpory pohybových (ale aj iných) aktivít na školách a riešenie problematiky rozvoja centier voľného času, ktoré by tieto aktivity pomáhali združovať priamo na školách, sledujte aktivity OZ Rodičia, ktorého som tiež aktívnou členkou.

Spája nás presvedčenie, že len skutočne priaznivé podmienky pre život rodičov a ich deti sú predpokladom pre zdravú spoločnosť, ktorá myslí na svoju budúcnosť. Vtedy totiž môžu viesť spokojné životy dospelí, deti aj dôchodcovia. Podpora rodičov v ich zodpovednej úlohe a investovanie do detí a mládeže sú podľa nás tou najlepšou investíciou do našej spoločnej budúcnosti. Slovensko však v tomto ohľade zaostáva. My tento trend chceme pomôcť zmeniť.
Ak si zmeškal/a posledné pohybové inšpirácie na Instagrame, tu sa k nim rýchlo dostaneš:

Veľa podnetných pohybových zážitkov
praje
-Andrea-
IMG_6499 (1)
logo final white2
Email Marketing Powered by MailPoet